2018/11/23 Nowa Katedra Jana Pawła II w hiszpańskiej Ávili - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Nowa Katedra Jana Pawła II w hiszpańskiej Ávili


W Międzynarodowym Centrum Studiów nad Świętą Teresą od Jezusa i św. Janem od Krzyża w Ávili w Hiszpanii w dniach 23 – 24 listopada 2018 r. odbyło się sympozjum zatytułowane: Jan Paweł II w obliczu doświadczenia Boga. W ramach współpracy hiszpańskiego Uniwersytetu Mistyki i UPJPII w Krakowie została powołana Katedra Jana Pawła II.
 
Otwarcie nowej katedry poświęconej promowaniu myśli Papieża Polaka wpisało się w obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. W inauguracji wzięli udział m. in. bp Jesús García Burillo emerytowany ordynariusz diecezji Ávili oraz ambasador RP w Hiszpanii Marzenna Adamczyk. Kierowaniem nowej jednostki badawczej zajmie się ks. Andrzej Dobrzyński, dyrektor Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie.

W wydarzeniu uczestniczyła również s. Julia Knurek posługująca w watykańskim ośrodku naukowym.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści