2018/11/30 "Otwórz oczy" – rekolekcje dla dziewcząt w Słupcy - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Otwórz oczy
Rekolekcje dla dziewcząt w Słupcy


W liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła, 30 listopada 2018 r. w  domu zakonnym sióstr sercanek w Słupcy rozpoczęły się weekendowe rekolekcje zatytułowane Otwórz oczy. W spotkaniu, które poprowadzili ks. Krzysztof Szkopek, wikariusz Parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy, i s. p. Alberta Bryja, wzięło udział 15 dziewcząt.
 
Jezus wzywa nas jak pierwszych Apostołów, jak Andrzeja i Jana. Jednych ludzi do łowienia ryb, innych do naprawiania sieci. Dla każdego z nas Bóg ma swój plan na wieczne szczęście – zaznaczył w swojej konferencji rekolekcjonista.

Podczas tych dni dziewczęta pochylały się również nad treścią perykopy o Miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 30-37), rozważając istotę Bożego i ludzkiego miłosierdzia.

Punktem centralnym każdego dnia rekolekcji była Eucharystia z konferencją. Dziewczęta oprócz modlitwy Słowem Bożym chętnie gromadziły się na adoracji Najśw. Sakramentu i Koronce do Bożego Miłosierdzia. W programie skupienia był również przewidziany chrześcijański film pt. The Grace Card – Łaska i Miłosierdzie.

Czas spędzony na modlitwie i we wspólnocie sióstr pozwolił nam zatrzymać się na chwilę i zaczerpnąć duchowych sił. Była to również świetna okazja do radosnego przeżycia zabawy andrzejkowej, której nie mogło zabraknąć w przeddzień I niedzieli Adwentu – wspominają uczestniczki spotkania.

W przygotowanie rekolekcji  włączyły się siostry ze wspólnoty domowej.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści