2018/12/02 Koronacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Paryżu na Concordzie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Koronacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Paryżu na Concordzie


W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny "Concorde" w centrum Paryża 2 grudnia 2018 r.  delegat Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji, ks. bp Wiesław Lechowicz dokonał uroczystej koronacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W tym podniosłym wydarzeniu wzięli udział ks. infułat Stanisław Jeż, wieloletni rektor Polskiej Misji Katolickiej oraz oo. paulini z Jasnej Góry na czele z o. przeorem Marianem Waligórą.

Podczas uroczystości ks. bp Wiesław Lechowicz podkreślił, że koronacja obrazu Matki Bożej to nie tylko symbol, ale okazja do całkowitego zaufania Maryi i powierzenia Jej swojej codzienności.

Po homilii nastąpiło uroczyste odsłonięcie ikony Matki Bożej Częstochowskiej i poświęcenie koron wykonanych dzięki ofiarności Klubów "Gazety Polskiej" oraz Polaków z całej Europy. Zostały one przekazane jako wotum z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Następnie odczytano Jasnogórskie Śluby Narodu. W tę modlitwę włączyła się czynnie s. Adela Szymczakowska z paryskiej wspólnoty. Zakończeniem aktu koronacji był Apel Jasnogórski.

O muzyczną oprawę uroczystości zatroszczyła się s. Honorata Majewska, a wraz z kapłanami i wiernymi modliły się wszystkie siostry z miejscowej wspólnoty.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści