2018/12/08 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Niepokalana uczy nas całkowitego oddania się Bogu

Z Kazań św. Józefa Sebastiana Pelczara:

"Ofiaruję się Tobie, Panie, na nowo i Twoim chcę być bez wyjątku, bez podziału, bez powrotu, Twoim na resztę życia i na wieczność.
Zwracam się też do Ciebie, Opiekunko i Matko moja najmilsza. Otul mnie płaszczem przed wichrami pokus i oziębłości i prowadź mnie za rękę po stromych ścieżkach na wyżyny doskonałości, bym naśladując Świętych i miłując przez całe życie Jezusa, Boskiego Oblubieńca i Pana, powitał go w chwili śmierci pieśnią radości i tę pieśń śpiewał kiedyś w przybytkach chwały".

Modlitwa: Boże, Ty przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Dziewicy przygotowałeś swojemu Synowi godne mieszkanie i na mocy zasług przewidzianej śmierci Chrystusa zachowałeś Ją od wszelkiej zmazy, daj nam za Jej przyczyną dojść do Ciebie bez grzechu. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści