2018/12/29 Rekolekcje sylwestrowe w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Rekolekcje sylwestrowe w Krakowie


W Bursie dla studentek  im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie w dniach 29 grudnia 2018 r. do 1 stycznia 2019 r. odbyły się sercańskie rekolekcje sylwestrowe.

Uczestniczki spotkania tak wspominają to wydarzenie:

Sercanki, dominikanie, Gdańsk i Kraków – znajdź wspólny mianownik. Odkryliśmy go podczas rekolekcji sylwestrowych, które miały miejsce tradycyjnie w Krakowie. Poprowadził je o. Przemysław Herman, dominikanin, który przybył do nas z Gdańska.

W rekolekcjach wzięły udział 4 dziewczęta, 3 siostry aspirantki oraz s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz i s. Benedykta Sadzik.

Pierwszego dnia, gdy już prawie wszystkie byłyśmy na miejscu, odbył się wieczorek zapoznawczy. Po smacznej kolacji udaliśmy się do kaplicy na Eucharystię.

Drugi dzień rozpoczęłyśmy poranną modlitwą prowadzaną przez ss. aspirantki. Po obfitym śniadaniu wysłuchałyśmy konferencji o. Przemysława o Bożej i ludzkiej miłości. Kolejny punkt był dla nas prawdziwym wyzwaniem – miałyśmy przygotować bibliodramę. Motywem przewodnim były radosne tajemnice różańca świętego, które zostały oddane w pięciu scenkach. Następnie przedstawiałyśmy w formie graficznej wybrane wezwania z litanii do Najśw. Serca Jezusowego. Dzięki temu odkryłyśmy, że każde z wezwań zawiera głębię, którą można rozumieć na swój sposób. Dzień zakończyłyśmy rozmowami o powołaniu i osobistą modlitwą u stóp Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

Ostatni dzień 2018 roku rozpoczęłyśmy Jutrznią. Po śniadaniu nasz Ojciec Rekolekcjonista wygłosił konferencję na temat powołania. Potem przyszedł czas na ciszę, kontemplację i rozważanie Słowa Bożego. Dzięki życzliwości s. p. Augustiany Wierzbickiej, dyrektorki krakowskiej bursy dla studentek, mogłyśmy obejrzeć film pt. Moja miłość.

O godz. 17.00 uczestniczyłyśmy w ostatniej w roku 2018 Eucharystii, po której zostałyśmy zaproszone na Franciszkański Wieczór Sylwestrowy. Poprowadziły go specjalnie dla nas siostry juniorystki – s. Faustyna M. Kruczkowski i s. Miriam Prymon.

Piękna Zagroda – zabawa, w której dwie drużyny zabiegały o tytuł Dobrego Pasterza była dla nas okazją do radosnego i bardzo twórczego spędzenia czasu. Podczas zabawy sylwestrowej nie mogło zabraknąć tańców, które animowała sama s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz.

O godz. 22.45 przed Najświętszym Sakramentem w ciszy przeplatanej pieśniami uwielbienia dziękowałyśmy Bogu za łaski otrzymane w kończącym się 2018 roku i przepraszałyśmy za popełnione grzechy.

Północ wybiła jak zawsze wśród odgłosów fajerwerków. Wówczas w akademickiej kaplicy bursy rozpoczęła się Msza Święta, po której złożyłyśmy sobie noworoczne życzenia.

Poranek rozpoczął się wspólną modlitwą o niesłychanie późnej godzinie: 8.45! Po śniadaniu spotkałyśmy się na godzinie świadectw, podczas której każdy z uczestników mógł podzielić się swoimi przeżyciami z rekolekcji. Ostatnim akcentem naszej rekolekcyjnej drogi była popołudniowa pielgrzymka do krakowskich szopek, podczas której adorowałyśmy małego Jezusa i dziękowałyśmy Mu za dar Wcielenia.

Uwielbiając Boga za ten wspaniały czas rekolekcji umocniłyśmy się w przekonaniu, że warto przeżywać ważne momenty naszego życia właśnie w Jego obecności.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści