2019/01/02 Noworoczne spotkania SRŚ w Częstochowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Noworoczne spotkania SRŚ w Częstochowie


W domu zakonnym Sióstr Sercanek w Częstochowie przy ul. Spadzistej 15 w dniach 2 – 5 stycznia 2019 r. odbyły się spotkania opłatkowe dla dzieci i młodzieży należącej do Sercańskiej Rodziny Świeckich.

Na noworocznych spotkaniach zorganizowanych przez s. Amandę Adamczyk i s. Bonfilię Kaźmierczak  gościli ks. Sylwester Kubik, proboszcz Parafii pw. św. Antoniego i s. p. Konrada Dębicka.

Po odczytaniu ewangelicznej perykopy o narodzeniu Jezusa Chrystusa, a także życzeń świątecznych skierowanych do członków SRŚ przez m. gen. Olgę Podsadnią, wszyscy zgromadzeni zasiedli przy wspólnym stole.

Ten świąteczny czas upłynął w bardzo radosnej atmosferze.  Dziękczynienie za dar Wcielenia Syna Bożego i wspólne kolędowanie było dla nas okazją do umocnienia wzajemnych relacji i doświadczenia miłości płynącej z Serca Bożego Dzieciątka – wspomina s. Amanda Adamczyk.

Podczas wspólnego świętowania członkowie Dziecięcej Rodziny Sercańskiej złożyli s. Bonfilii życzenia z okazji imienin i zapewnili o serdecznej modlitwie w jej intencji.


Ponadto w tych dniach młodzież pod kierunkiem s. Amandy Adamczyk i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 8 im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie przygotowała Jasełka. Program artystyczny był nie tylko wyrazem troski o pielęgnowanie świątecznych tradycji, ale przed wszystkim okazją do podzielenia się z widzami radością z przyjścia Chrystusa na ziemię.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści