2019/01/06 Międzyzakonne spotkanie świąteczne w Paryżu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Międzyzakonne spotkanie świąteczne w Paryżu


Bóg się rodzi, moc truchleje.

Zgodnie z tradycją, w uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia 2019 r., siostry z różnych zgromadzeń zakonnych posługujących w Paryżu spotkały się na wspólnym kolędowaniu. W tym roku organizatorkami wydarzenia były siostry nazaretanki.

W ramach niedzielnego świętowania siostry wysłuchały konferencji ks. Bogusława Brzysia, rektora Polskiej Misji Katolickiej we Francji, a potem w zaciszu kaplicy adorowały Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Po błogosławieństwie przeszły do jadalni na rekreację. Jak co roku, wylosowano "trzech króli". Tym razem tytuł ten zdobyły: siostra ze Wspólnot Jerozolimskich, siostra szarytka i siostra sercanka – s. Adela Szymczakowska.

Uczestnicy spotkania obejrzeli także krótką prezentację multimedialną, przybliżającą zgromadzenie i charyzmat sióstr nazaretanek. Nie zabrakło również śpiewu kolęd, któremu towarzyszył akompaniament muzyczny w wykonaniu zaproszonych gości.

W spotkaniu wzięły udział: s. p. Ewa Mazur i s. Adela Szymczakowska z Concordu oraz s. p. Genowefa Kołacz i s. Chrystyna Guz z Issy les Moulineaux.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści