2019/01/10 Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Sebastiana - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Sebastiana
Dzień IX

Święty Biskup Pelczar tak pisał:

Jezus Chrystus jest źródłem wszelkich łask i jedynym wzorem świętości. Naśladować Chrystusa Pana to iść wiernie za Nim, wstępować w Jego ślady, a więc tak sadzić, tak pragnąć, tak mówić, tak działać i tak cierpieć jak Jezus Chrystus. Jednym słowem, starać się o to, by powtórzyć w sobie życie Chrystusa. Do takiego naśladowania obowiązani są wszyscy chrześcijanie na mocy swego powołania, a nawet z racji samej nazwy.

Wierne naśladowanie Jezusa Chrystusa uświęca nasze czynności. Od Chrystusa bowiem płynie łaska poświęcająca i duch wewnętrzny, nadający nadprzyrodzoną wartość każdej czynności. Kto chce stać się świętym, winien połączyć się z Panem Jezusem przez Jego łaskę, wniknąć w Jego Serce i przejąć się Jego duchem.
ŻD 1, 67. 69. 77


Módlmy się:
Wszechmogący wieczny Boże, z Twojego natchnienia św. Józef Sebastian słowem, pismem i przykładem uczył dróg sprawiedliwości, daj nam za jego wstawiennictwem abyśmy nieustannie wzrastali w poznaniu i miłowaniu Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Św. Józefie Sebastianie, módl się za nami.
Gorliwy czcicielu Najświętszego Sakramentu, módl się za nami.
Orędowniku naszych próśb przed tronem Boga, módl się za nami.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści