2019/01/10 Spotkanie opłatkowe SRŚ w Korczynie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie opłatkowe SRŚ w Korczynie


W domu zakonnym Sióstr Sercanek w Korczynie – rodzinnej  miejscowości  św. Józefa Sebastiana Pelczara – 10 stycznia 2019 r. odbył się opłatek miejscowej wspólnoty Sercańskiej Rodziny Świeckich.

Uczestnicy spotkania tak wspominają to wydarzenie:

Spotkanie rozpoczęło się adoracją Pana Jezusa ukrytego w Najśw. Sakramencie w kaplicy zakonnej sióstr. Wzruszające słowa uwielbienia Nowonarodzonego Zbawiciela przeplatane kolędami opracowała opiekunka naszej grupy – s. Helena Łukasik. W modlitewnej atmosferze i radosnym nastroju wspólnego świętowania narodzin Bożej Dzieciny składaliśmy sobie życzenia. Łamiąc się opłatkiem odczuwaliśmy, że tworzymy jedną rodzinę.

Na wspólnym posiłku ubogaconym śpiewem kolęd i grą na akordeonie byli również obecni członkowie Stowarzyszenia "Złota Studzienka" z Jasionki. Piękny śpiew naszych gości wprowadził nas w niezwykły bożonarodzeniowy klimat.

Nie mogło również zabraknąć  drobnych prezentów, które tradycyjnie kojarzą się nam ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy zebrani zostali obdarowani przez jednego z członków SRŚ, p. Tadeusza Szymańskiego, pięknymi pamiątkami z Medjugorie.

W imieniu uczestników dziękujemy za ten gest i odwdzięczamy się gorącą modlitwą. To również dzięki p. Tadeuszowi byli z nami goście ze "Złotej Studzienki".

Na opłatku było około 30 osób: siostry i bracia z Sercańskiej Rodziny Świeckich, 5-osobowa reprezentacja wspomnianego stowarzyszenia, siostry sercanki na czele z s. p. Jonataną Najmowicz  oraz inni zaproszeni goście.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i współtworzenie tak serdecznej atmosfery. Siostrom dziękujemy za przyjęcie nas pod swoim dachem, za wystrój jadalni i inne przygotowania, aby było – "jak u mamy". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie oraz za wkład w to, aby na stołach nie brakowało smacznych potraw i słodkości.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą dziękczynną za dar spotkania, którą poprowadził p. Tadeusz. Prosiliśmy także o błogosławieństwo Najśw. Serca Jezusowego dla nas wszystkich na Nowy Rok 2019.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści