2019/01/12 Zimowy wyjazd scholi i ministrantów z Parafii Najśw. Salwatora w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Zimowy wyjazd scholi i minstrantów z Parafii Najśw. Salwatora w Krakowie


18-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Parafii Najśw. Salwatora w Krakowie w dniach 12 – 15 stycznia 2019 r. wzięła udział w zimowym wyjeździe integracyjnym. Uczestnicy spotkania tak wspominają to wydarzenie:

Lipnica Mała – niewielka miejscowość w województwie małopolskim, u stóp Babiej Góry, była miejscem kilkudniowego spotkania Służby Liturgicznej Ołtarza i członków scholi działającej przy Parafii Najśw. Salwatora w Krakowie.

18-osobowa owczarnia pod wodzą Bacy – ks. Andrzeja Wasilewskiego-Kruka i dzielnych juhasów: s. Benedykty Sadzik – sercanki, s. Alicji Cierpisz – serafitki i animatorów muzycznych: Magdaleny Peterson, Filipa Banasia i Przemysława Woźniczki szalała w białym puchu, lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami, robiąc orły, czy zjeżdżając na sankach.

Każdego dnia podczas Eucharystii Baca uczył swoje owieczki, jak służyć sobie nawzajem z miłością. Pozostali członkowie ekipy wyjazdowej przygotowywali młodzież do asysty liturgicznej i posługi w zakrystii. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć czasu na śpiew i wspólną zabawę.

W niedzielę uczestniczyliśmy w Mszy Świętej sprawowanej w miejscowym kościele pw. św. Stefana. Nawiedziliśmy również piękną ruchomą szopkę. Po południu pojechaliśmy na kulig w głąb Babiogórskiego Parku Narodowego, aby podziwiać piękno przyrody i w radosnej atmosferze spędzić ostatnie godziny naszego wyjazdu.

Za to wszystko chwała Panu!

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści