2019/01/16 Wizyta duszpasterska w Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wizyta duszpasterska w Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie


W bursie dla studentek przy pl. gen. W. Sikorskiego 13 w Krakowie 16 stycznia 2018 r. odbyła się wizyta duszpasterska. Świątecznej modlitwie przewodniczył o. Rafał Antoszczuk OFMConv, kapelan sióstr sercanek.

Wspólne kolędowanie rozpoczęło się w kaplicy akademickiej o godz. 20. 00. Na początku o. Rafał zwrócił się do studentek i zachęcił, aby z wiarą przyjęły dar Bożego błogosławieństwa objawiającego się w modlitwie kapłana, liturgicznych gestach pokropienia wodą święconą, ucałowania krzyża oraz tradycyjnego przyozdobienia drzwi napisem: "K+M+B 2019", wyrażającego modlitwę: "Christus mansionem benedicat" – "Niech Chrystus błogosławi temu domowi".

Nawiązując do zbliżającej się sesji egzaminacyjnej, Ojciec Kapelan życzył studentkom światła Ducha Świętego i dobrego przeżycia tego czasu wzmożonej nauki i pracy.

Kolędowanie animowały siostry posługujące na co dzień w bursie. Po poświęceniu pokoi, kuchenek, auli, jadalni i biura wszyscy zgromadzeni usiedli przy świątecznym stole.  Spotkanie zakończyło się śpiewem kolęd i modlitwą.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści