2019/01/25 W trosce o powołania – posługa sióstr z prowincji amerykańskiej wśród młodzieży - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
W trosce o powołania
Posługa sióstr z prowincji amerykańskiej wśród młodzieży
Sercańskie rekolekcje dla dziewcząt w MunsterZa każdy dar łaski bądź wdzięczny, a większego staniesz się godny, bo wdzięczność za otrzymane łaski jest modlitwą o nowe – te słowa św. Józefa Sebastiana Pelczara nadały rytm sercańskim rekolekcjom dla dziewcząt, które odbyły się w dniach 25 – 27 stycznia 2019 r. w domu zakonnym św. Józefa w Munster w Pennsylvanii. W spotkaniu zorganizowanym przez siostry z miejscowej wspólnoty wzięło udział 29 dziewcząt z klas od siódmej szkoły podstawowej do drugiej liceum.

Rekolekcyjny czas wypełniony Eucharystią, adoracją Najświętszego Sakramentu, konferencjami oraz zajęciami praktycznymi (m.in. robótkami ręcznymi) i wspólnym wypoczynkiem był okazją do duchowej odnowy oraz dziękczynienia Bogu za otrzymane od niego dary i talenty. W programie przewidziano również czas na Sakrament Pokuty i nocne czuwanie przy Eucharystycznym Sercu Jezusa.
Trwając w duchowej łączności z uczestnikami odbywających się wówczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie, dziewczęta rozważały słowa Maryi: Behold the Servant of the Lord – Oto ja Służebnica Pańska. Medytacja w rytmie Lectio divina pozwoliła im zatrzymać się przy osobie Maryi, która całym swoim życiem powiedziała Bogu fiat.

Dni skupienia zakończyły się Mszą Świętą na którą zostali zaproszeni członkowie rodzin uczestniczek rekolekcji. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się na poczęstunek, podczas którego dziewczęta zaprezentowały kilka scenek związanych z mottem tych dni:
Być wdzięcznym oznacza rozpoznanie miłości Boga we wszystkim, co nam dał – a on przecież dał nam wszystko. (Thomas Merton).  


Eucharystyczne rekolekcje dla młodzieży
Blisko 800 osób uczestniczyło w dorocznych rekolekcjach eucharystycznych Mount 2000 odbywających się w dniach 8 – 10 lutego 2019 r. w miejscowości Emmitsburg, Maryland. Spotkanie dla młodzieży licealnej zorganizowali bracia klerycy z miejscowego Seminarium Najświętszej Maryi Panny. Do grona uczestników Mount 2000 dołączyły s. Mary Joseph Calore i s. Augustine Marie Molnar.

Podczas tych rekolekcyjnych dni siostry zorganizowały „sercański kącik”, udostępniając materiały o Zgromadzeniu, duchowości oraz o św. Józefie Sebastianie Pelczarze i bł. Matce Klarze Szczęsnej. Siostry opowiedziały też w jaki sposób realizują we współczesnym świecie charyzmat wskazany przez Założycieli przed 125 laty. Szczególne zainteresowanie wśród kleryków wzbudziła postać Biskupa Pelczara, gorliwego kapłana i duszpasterza.

Te rekolekcje były niezwykłą okazją do podzielenia się doświadczeniem życia w bliskości z Chrystusem. Młodzi czekają na świadectwo osób konsekrowanych, ponieważ w codziennym życiu rzadko spotykają ludzi oddanych Bogu bez reszty – wspominają siostry uczestniczące w spotkaniu.

Ostatnim akcentem tego czasu była wspólna modlitwa za dziewczęta i chłopców, którzy podczas rekolekcji Mount 2000 wyrazili swoje pragnienie wstąpienia na drogę kapłaństwa i życia zakonnego.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści