2019/01/26 Spotkanie animatorek Ruchu Apostolstwa Młodzieży w domu nowicjatu w Przemyślu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie animatorek Ruchu Apostolstwa Młodzieży w domu nowicjatu w Przemyślu


Już od kilku lat wspólnota nowicjatu gości grupę uczestniczek Studium Animatora RAM (Ruch Apostolstwa Młodzieży). W sobotę, 26 stycznia 2019 r., w ramach studium osiemnaście dziewcząt wzięło udział w spotkaniu z siostrami dotyczącym charyzmatu sercańśkiej rodziny zakonnej.

Tak wspominają to wydarzenie siostry nowicjuszki:

Naszym zadaniem było w ciągu dwóch godzin na różne sposoby przedstawić tematykę powołania zakonnego. Na początku miałyśmy okazję do wzajemnego zapoznania. Następnie wyświetlając prezentację wzbogaconą odpowiednim komentarzem, opowiedziałyśmy dziewczętom o charyzmacie naszego Zgromadzenia, etapach formacji i dziełach apostolskich.  Potem dziewczęta podzielone na cztery grupy pod kierunkiem sióstr zgłębiały tematykę powołania zakonnego. Była to również okazja do stawiania pytań i dzielenia się historią powołania.

W drugiej części spotkania zaprosiłyśmy dziewczęta na degustację nowicjackich wypieków, a następnie do oglądnięcia krótkiej scenki o początkach naszego Zgromadzenia.

To wyjątkowe wydarzenie zakończyło się wspólną modlitwą w naszej domowej kaplicy. Ze względu na trwający Rok Jubileuszu 125. rocznicy założenia Zgromadzenia wraz z  dziewczętami skorzystałyśmy z łaski odpustu, modląc się w intencjach Ojca Świętego i uczciłyśmy relikwie naszych Założycieli.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści