2019/02/01 Przyjęcie do postulatu w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Przyjęcie do postulatu w Krakowie


Zgodnie z tradycją w wigilię święta Ofiarowania Pańskiego, 1 lutego 2019 r., o godz., 15.30 w kaplicy Domu Macierzystego w Krakowie odbyła się ceremonia przyjęcia do postulatu.

W obecności m. gen. Olgi Podsadniej i sióstr z zarządu generalnego oraz s. mistrz Liliany Mozdyniewicz i licznego grona sióstr, Patrycja, Katarzyna i Magda rozpoczęły wstępny okres formacji w Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Po wysłuchaniu Słowa Bożego i wspólnej modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa siostry odczytały akt zawierzenia i przyjęły z rąk Matki Generalnej Olgi medaliony z wizerunkiem Serca Bożego. W tej uroczystej chwili siostry postulantki powierzyły się opiece Maryi, prosząc, by Ona „kształtowała ich serca na wzór Serca Jezusa”. (z Ceremoniału Zgromadzenia SłNSJ)

Po zakończeniu obrzędu siostry z Domu Macierzystego i Domu Generalnego złożyły siostrom postulantkom serdeczne życzenia.

Msza Święta w intencji wspólnoty postulatu była sprawowana 2 lutego w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści