2019/02/02 XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego


Jawicie się jako źródła światła w świecie i takie jest wasze powołanie. Takie muszą być wasze dążenia, ożywiające każdego dnia to, co wyraziliście w swoich ślubach czystości, ubóstwa i posłuszeństwa – mówił do osób konsekrowanych ks. abp Marek Jędraszewski podczas Eucharystii w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2019 r.

Tego dnia w Bazylice Mariackiej w Krakowie zgromadzili się przedstawiciele żeńskich i męskich instytutów życia konsekrowanego posługujący na terenie Archidiecezji Krakowskiej oraz dziewice, wdowy i wdowcy konsekrowani. Do wspólnej modlitwy dołączyły m. gen. Olga Podsadnia z siostrami z zarządu generalnego oraz siostry sercanki z krakowskich wspólnot.

Wraz z Metropolitą Krakowskim Mszę Świętą koncelebrowali: ks. infułat Dariusz Raś, proboszcz parafii mariackiej, ks. Mirosław Smyrak, referent ds. zakonnych Archidiecezji Krakowskiej oraz licznie zgromadzeni kapłani zakonni.

Podczas Eucharystii siostry, ojcowie i bracia zakonni ponowili swoje śluby, oddając się na nowo Bogu przez ręce Niepokalenej Matki.
Uroczyste obchody XXIII Światowego Dnia Życia Konsekrowanego uświetnił krakowski chór międzyzakonny pod dyrekcją s. Susi Ferfogli, w którym zaśpiewały s. as. Wiktoria Bogusz i s. Franciszka M. Michalska.

zobacz także:
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści