2019/02/03 Modlitwa za siostry sercanki z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Modlitwa za siostry sercanki z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego


Z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego w niedzielę, 3 lutego 2019 r., w sanktuarium św. Antoniego w Częstochowie ks. Tomasz Chrzęstek, wikariusz parafii, sprawował Mszę Świętą w intencji sióstr sercanek, prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na drodze życia zakonnego oraz o nowe powołania do Zgromadzenia. W Eucharystii uczestniczyły dzieci i młodzież SRŚ, którzy swoją modlitwą chcieli podziękować siostrom za ich posługę w parafii, a szczególnie za animowanie sercańskich wspólnot.

Tego dnia podczas Mszy Świętej siedem osób przyjęło sercański krzyż, stając się tym samym członkami wspólnoty MRS, natomiast do grupy dziecięcej dołączyła jedna dziewczynka, rozpoczynając pierwszy etap formacji pod znakiem Serca Jezusowego.

Podczas homilii celebrans podkreślił rolę osób konsekrowanych w życiu Kościoła. Wspomniał również, że dzieci i młodzież także są powołani do głoszenia Bożej miłości poprzez służbę drugiemu człowiekowi, m.in. w ramach wolontariatu. Uroczystość zakończyła się aktem oddania się Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści