2019/02/06 Transitus bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie i Lubowidzu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Transitus bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie i Lubowidzu


W dniach od 29 stycznia do 6 lutego 2019 r. w kościele sióstr sercanek w Krakowie odbyła się nowenna przed świętem bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej, która ze względu na przypadającą w tym roku 125. rocznicę założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek miała szczególnie uroczysty charakter.

W wigilię święta Błogosławionej po wieczornej Eucharystii o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv przewodniczył nabożeństwu Transitus – upamiętniającemu ostatnie dni życie i moment śmierci bł. Współzałożycielki Zgromadzenia i pierwszej sercanki.

Podczas celebracji m. gen. Olga Podsadnia zapaliła świecę symbolizującą gasnące życie Matki Klary. Liturgia Słowa, obrazująca postawę głębokiej wiary i miłości jakimi odznaczała się Błogosławiona poprzedziła opis ostatnich chwil jej ziemskiej wędrówki oraz przejścia do domu Ojca. Wspomniany wyimek z kroniki Zgromadzenia odczytała s. mistrz. Antoniana Chrząstek.

Nabożeństwo zakończyło się procesją do kaplicy relikwii bł. Matki Współzałożycielki oraz wspólną modlitwą i błogosławieństwem.

Z siostrami sercankami, wiernymi modlącymi się w krakowskim kościele Najśw. Serca Pana Jezusa oraz pielgrzymami z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach, diec. warszawsko - praska, łączyli się duchowo duszpasterze i wierni z rodzinnej parafii bł. Matki Klary Szczęsnej, którzy również tego dnia celebrowali nabożeństwo Transitus w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lubowidzu.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści