2019/02/07 Święto bł. Matki Klary Szczęsnej w Domu św. Jana Pawła II na rzymskiej Cassi - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Święto bł. Matki Klary Szczęsnej w Domu św. Jana Pawła II na rzymskiej Cassi


W czwartek, 7 lutego 2019 r., w kaplicy Domu Polskiego w Rzymie we wspomnienie bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej odbyła się uroczysta Msza Święta z prośbą o jej rychłą kanonizację i w intencjach polecanych jej wstawiennictwu. Liturgii przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski a współcelebransami byli ks. prał. Mieczysław Niepsuj oraz ks. dr Karol Litawa.

Ksiądz Arcybiskup w homilii nawiązując do Ewangelii, podkreślił obowiązek misji wpisany w powołanie ucznia Chrystusa. W ten wielki proces posyłania świadków Ewangelii 125 lat temu włączone zostało także Zgromadzenie Służebnic Serca Jezusowego.

„Zgromadzenie, to ma wsłuchiwać się w Serce «ciche i pokorne», pełne miłości i przebaczenia. Słuchać i wchodzić w głębię tego Serca, aby temu światu, tak zaciekłemu w nienawiści, nieść Dobrą Nowinę o Chrystusie, który tak bardzo nas umiłował, że życie oddał za nas, abyśmy mieli nadzieję. On, Arcykapłan dóbr przyszłych, pośrednik między Ojcem a nami, postawi nas kiedyś po swojej prawicy i wprowadzi do Domu Ojca” – zakończył Arcypasterz.

W wspólnej modlitwie oprócz miejscowej wspólnoty  sióstr sercanek wzięli udział Bracia Serca Jezusowego, pielgrzymi oraz pracownicy Domu JPII.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści