2019/03/03 Z Romanowa na Ukrainie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Z Romanowa na Ukrainie
Warsztaty kulinarne dla młodzieżyZ inicjatywy  s. p. Agnieszki Kani i s. Bernadetty Popadiuk 3 marca 2019 r. w domu zakonnym sióstr sercanek w Romanowie na Ukrainie odbyły się warsztaty kulinarne połączone z modlitewną refleksją. Wzięła w nich udział kilkunastoosobowa grupa młodzieży.
Po zajęciach praktycznych uczestnicy spotkania wraz z proboszczem miejscowej parafii ks. Ryszardem Dziubą i siostrami zgromadzili się w domowej kaplicy przed Najświętszym Sakramentem, aby poprzez wspólną modlitwę i śpiew uwielbić Najświętsze Serce Jezusowe za ten czas łaski i otrzymane od Boga talenty.


Nocne czuwanie modlitewneW ramach przygotowań do Świąt Paschalnych siostry sercanki z Romanowa na Ukrainie zorganizowały nocne czuwanie modlitewne dla młodzieży. Spotkanie pod hasłem Jezus Cię kocha odbyło się w dniach 8 – 9 marca 2019 r. Na czuwaniu zgromadziła się młodzież z Parafii pw. św. Stanisława B.M. z Romanowa, z Parafii pw. św. Zofii z Żytomierza, z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowogradzie Wołyńskim oraz młodzież z Susłow i Myropola.

W atmosferę nocnego czuwania wprowadził młodzież o. Krzysztof Pelc OFMConv z Boryspola. W gronie organizatorów byli również: ks. Andrzej Olijnyk SCJ z Irpinia, s. p. Agnieszka Kania, s. Antonilla Koleba i s. Bernadetta Popadiuk z Romanowa oraz pani Żenia Gojuk z Żytomierza.

Modlitewne skupienie rozpoczęło się Drogą Krzyżową, którą przygotowała młodzież pod kierunkiem s. p. Agnieszki Kani. Do modlitwy dołączyli członkowie miejscowej wspólnoty parafialnej.

Po medytacji pasyjnej młodzież udała się do domu sióstr na kolację i wzajemne zapoznanie. Następnie o. Krzysztof Pelc OFMConv wygłosił konferencję na temat powołania. O północy nadszedł czas na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Młodzież skorzystała również z sakramentu pojednania. Ponadto organizatorzy przygotowali dla każdego z uczestników cytaty z Pisma Świętego mówiące o miłości Boga do człowieka. Dopełnieniem wspólnego modlitwy było uwielbienie Boga śpiewem.

Po nocnym posiłku, tj. o godz. 2.30 s. Bernadetta Popadiuk z ks. Andrzejem Olejnikiem poprowadzili „Misterium o górach” –  medytację w drodze, której przedmiotem było odkrywanie prawdy o sobie w kontekście Bożej miłości. Kolejnym punktem programu było świadectwo życia p. Żeni Goju, która podkreśliła, że wielka wartość ma współpraca z łaską Bożą, która ma moc całkowicie zmienić życie człowieka. Nocne czuwanie zakończyło się Mszą Świętą i modlitwą o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści