2019/04/01 Wizyta siostry misjonarki w częstochowskiej wspólnocie DRS - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wizyta siostry misjonarki w częstochowskiej wspólnocie DRS


1 kwietnia 2019 r. częstochowską wspólnotę Dziecięcej Rodziny Sercańskiej odwiedziła s. Margarita Moron, Boliwijka posługująca na co dzień w Valle de Sacta. Siostra opowiedziała dzieciom o pracy sióstr misjonarek na ziemi boliwijskiej, m.in. o prowadzonych tam sierocińcach, szkołach dla młodzieży, internatach dla dziewcząt, a także o posłudze w duszpasterstwach parafialnych i centrach medycznych. Jak podkreśliła misjonarka, wszystkie te posługi mają na celu uwielbienie Serca Jezusowego poprzez służbę ubogim i  najbardziej potrzebującym. Siostra podzieliła się również świadectwem swojego powołania, wspominając, że głos powołania do służby Bożej słyszała w sercu już w okresie dzieciństwa.

Wraz z dziećmi w spotkaniu uczestniczyły s. Bonfilia Kaźmierczak i s. Amanda Adamczyk z Częstochowy oraz s. Gabriela Stoch z Włocławka, która posługiwała jako tłumacz.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści