2019/04/02 14. rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
14. rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca

Bez niego nie bylibyśmy dzisiaj tym, kim jesteśmy, bez niego inna byłaby dziś Polska, inna Europa, innych świat – mówił o św. Janie Pawle II ks. kard. Stanisław Dziwisz podczas porannej Mszy Świętej w sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie 2 kwietnia 2019 r.
 
Mszę Świętą w kaplicy kapłańskiej przy płycie z grobu św. Jana Pawła II wraz z Księdzem Kardynałem sprawowali kustosz sanktuarium ks. Mateusz Hosaja i ks. Czesław Bogdał.

We wspólnej modlitwie uczestniczyły m. gen. Olga Podsadnia wraz z siostrami z zarządu generalnego, m. prow. Auxilia Felisiak z Rzeszowa oraz siostry sercanki z krakowskich wspólnot. Obecność sióstr była wyrazem wdzięczności wobec Boga za to, że Zgromadzenie przez wiele lat mogło posługiwać Ojcu Świętemu najpierw w kurii krakowskiej, a potem przez 27 lat pontyfikatu na Watykanie.

W 14. rocznicę śmierci Ojca Świętego przy jego relikwiach modlili się również Rycerze Jana Pawła II oraz czciciele Papieża Polaka polecający się jego wstawiennictwu. Po zakończeniu Eucharystii siostry sercanki nawiedziły Najświętszy Sakrament w kaplicy Serca Jezusowego.  
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści