2019/04/14 Triduum Paschalne z udziałem SRŚ w Korczynie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Triduum Paschalne  z udziałem SRŚ w Korczynie


W kaplicy domowej sióstr sercanek w Korczynie już po raz drugi celebrowano liturgię Triduum Paschalnego, ze względu na siostry, które z powodu braku zdrowia nie mogą uczestniczyć w obrzędach celebrowanych w kościele parafialnym. Korzysta z tej możliwości dosyć spora liczba osób świeckich z pobliskiego osiedla, którzy również nie mogą uczestniczyć wraz ze wspólnotą parafialną.
 
Wspólna modlitwa była wyrazem wdzięczności Bożemu Sercu za dar Eucharystii i kapłaństwa, oraz współcierpienia z Jezusem w Ogrójcu i na Golgocie. Adoracja wynagradzająca, która jest duchowym fundamentem wspólnot SRŚ, była okazją do odnowy i przygotowania się do Świąt Paschalnych.

W Wielki Czwartek s.p. Jonatana Najmowicz wraz z przedstawicielami sercańskiej wspólnoty złożyli życzenia księdzu kapelanowi Franciszkowi Byrskiemu, podziękowali za posługę kapłańską i zapewnili o modlitwie w jego intencji.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści