2019/04/27 Rekolekcje wspólnoty SRŚ z Bystrej Podhalańskiej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Rekolekcje wspólnoty SRŚ z Bystrej Podhalańskiej


W Centrum Duchowości św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie w dniach 27 – 28 kwietnia 2019 r. odbyły się rekolekcje dla Sercańskiej Rodziny Świeckich z Bystrej Podhalańskiej. Przybyło na nie 20 osób wraz z s. Romualdą Wojewodą. Podczas spotkania Eucharystie sprawował i konferencje wygłosił ks. Wiesław Pietrzak SCJ z Krakowa.

Po rekolekcjach jedna z uczestniczek – p. Maria Mazur napisała poniższe świadectwo:

„Myślą przewodnią naszego spotkania był rys duchowości proponowanej przez św. Ojca, Józefa Sebastiana Pelczara, polegający min. na poświęceniu poszczególnych dni tygodnia Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Ojciec Sebastian Pelczar poleca, aby:
W niedzielę „wejść w otwarte Serce Jezusa, jakby do pieca rozpalonego miłością”, by w nim pozbyć się wszelkich skaz grzesznych, które nabyło się przez cały ubiegły tydzień.

W poniedziałek proponuje, by uważać się za „złoczyńcę” i zamknąć się w więzieniu miłości, jakim jest Serce Jezusa Chrystusa i zakosztować goryczy, którymi to Serce było przepełnione.

We wtorek mamy być uczniem, dlatego trzeba wejść do Serca Jezusowego jakby do szkoły i z należytą uwagą słuchać głosu Mistrza, który mówi do nas.

W środę trzeba wejść do Serca Jezus, jak podróżny do okrętu, a Sternik (Chrystus) uchroni nas od „burz”, których się obawiamy.
W czwartek mamy się czuć jak zaproszeni na ucztę do Boskiego Serca Jezusowego, gdzie upoimy się kosztownym winem Jego miłości.

W piątek należy powierzyć się Najświętszemu Sercu Jezusowemu na Krzyżu, gdzie będziemy spoczywać w Jego ramionach i w Jego sercu, jak dziecko na rękach swojej ukochanej matki.

W sobotę należy spalić w ogniu miłości Najświętszego Serca Jezusowego swoje życie, by Chrystus żył w nas swoją miłością.

Po tych konferencjach poznaliśmy, że Jezus zaprasza nas do pójścia za Nim drogą miłości i służby, odrzucając światowe pokusy.

W sobotę wieczorem odbyło się spotkanie inscenizujące historię powstania Zgromadzenia Sióstr Sercanek, które w tym roku obchodzi jubileusz 125-lecia istnienia.

Na spotkaniu obecnych było kilka osób z miejscowej wspólnoty SRŚ. Główne postaci tego wieczoru to św. Ojciec Józef Sebastian Pelczar (p. Stanisław Kucharski) i bł. Matka Klara Szczęsna (p. Maria Mazur). Zgromadzona „publiczność” prowadziła dialog – wywiad z Założycielami. Dzięki temu poznaliśmy drogę powołania bł. Matki Klary, życie św. Ojca Józefa Sebastiana i historię powstania Zgromadzenia. Z tej okazji zostaliśmy poczęstowani wspaniałym tortem jubileuszowym.

Ten wieczór był dla nas niesamowitym przeżyciem. Idąc za myślą i przykładem św. Ojca Józefa Sebastiana i bł. Matki Klary, zrodziło się w nas pragnienie przeżywania naszego życia w zjednoczeniu z Chrystusem.

W czasie niedzielnej Eucharystii do naszej wspólnoty została przyjęta jeszcze jedna osoba, która zapragnęła zostać apostołką Serca Jezusowego. Wspomniane rekolekcje utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy możemy otrzymać miłość, która płynie z otwartego Serca Jezusowego dla nas samych jak również dla innych. Stajemy się wówczas „kanałami” Jego Miłości.

Słowa Ojca Wiesława zachęciły nas do wytrwania na drodze radosnej służby bliźnim, ufając w pomoc Bożą i macierzyńską opiekę Maryi.

Klasztor Sióstr Sercanek w Korczynie jest szczególnym miejscem, które sprzyja refleksji, wypoczynkowi i zbliża do Boga. Niech więc za ten czas i to miejsce będzie uwielbione  Serce Jezusowe”.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści