2019/04/27 Wernisaż wystawy z okazji 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Przemyślu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wernisaż wystawy z okazji 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Przemyślu


W Muzeum Archidiecezjalnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przemyślu 27 kwietnia 2019 r. odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej W Służbie Bożemu Sercu – 125 lat Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego.

Jubileuszowe spotkanie zainaugurował ks. abp Józef Michalik, który w krótkim przemówieniu wyraził wdzięczność Bogu i sercańskiej rodzinie zakonnej za ofiarną posługę sióstr dla Kościoła, a szczególnie dla Archidiecezji Przemyskiej na przestrzeni minionych 125 lat.

Przybyłych na tę okoliczność gości przywitali ks. Marek Wojnarowski, dyrektor przemyskiego muzeum, i m. gen. Olga Podsadnia. Głos zabrała również s. Jadwiga Kupczewska, która opowiedziała o jubileuszowej ekspozycji, zawierającej najcenniejsze pamiątki pochodzące z początków Zgromadzenia, które od lat są pieczołowicie przechowywane w krakowskim muzeum i archiwum Zgromadzenia. Po indywidualnym zwiedzaniu sal muzealnych uczestnicy wernisażu wysłuchali interesującej prelekcji s. Jadwigi na temat historii Zgromadzenia.

W wydarzeniu wzięli udział: o. Rafał Antoszczuk OFM Conv,  kapłani związani ze Zgromadzeniem, siostry z zarządu generalnego, przełożone polskich prowincji oraz siostry z Krakowa, Rzeszowa i Przemyśla, a także zaproszeni goście. Sobotnie spotkanie zorganizowały s. Floriana Leśnicka i s. Karolina Grochola posługujące na co dzień w przemyskim muzeum we współpracy z s. Jadwigą Kupczewską. Konferencję ubogacił śpiew sióstr nowicjuszek.

fot. Piotr Michalski
fot. Barbara Czarniecka
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści