2019/04/29 Jubileuszowe dziękczynienie w Paray-le-Monial we Francji - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Jubileuszowe dziękczynienie w Paray-le-Monial we FrancjiW miejscowości Paray-le-Monial we Francji 29 kwietnia 2019 r. siostry z Prowincji św. Małgorzaty Marii Alacoque świętowały 125. rocznicę założenia Zgromadzania Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 
Mszy Świętej dziękczynnej za łaski otrzymane na przestrzeni minionych lat przewodniczył bp Benoît Rivière, pasterz diecezji Autun, na terenie której znajduje się Paray-le-Monial. W jubileuszowej uroczystości wraz z siostrami z miejscowej wspólnoty uczestniczyło siedem sióstr z pozostałych francuskich domów: z Paryża, Issy-les-Moulineaux, Neuf-Marché i z Fouquières-lez-Béthune.

W homilii Ksiądz Biskup zaznaczył, że każda posługa, jaką siostry podejmują dla chwały Bożego Serca oraz dobra Kościoła i osobistego uświęcenia, winna brać swój początek i znajdować dopełnienie w zażyłej więzi z Jezusem.

Eucharystię poprzedziło okolicznościowe spotkanie podczas którego s.p. Marcina Glezman we współpracy z m. prow. Zefiryną Bąk zaprezentowała zebranym historię sercańskiej rodziny zakonnej, opowiedziała o rozwoju zgromadzenia na terenie Francji oraz o dziełach prowadzonych obecnie przez siostry. Ks. bp. Benoît Rivière z dużym zainteresowaniem wysłuchał prelekcji ukazującej sposoby realizacji sercańskiego charyzmatu we współczesnej rzeczywistości.

Spotkanie zakończyło się rekreacją, siostrzanymi rozmowami i wspólnym dzieleniem się apostolskimi doświadczeniami.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści