2019/05/01 Spektakl w wykonaniu Grupy Ewangelizacyjno-Teatralnej z Pucka w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spektakl w wykonaniu Grupy Ewangelizacyjno-Teatralnej z Pucka
w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie
Grupa Ewangelizacyjno-Teatralna działająca przy Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku pod kierunkiem s. Aleksandry Nosalskiej, sercanki, przygotowała adaptację sztuki Edmunda Morrisa pt. Drewniana miska. 1 maja 2019 r. w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie młodzież zaprezentowała swój spektakl już po raz siedemnasty.

Amerykański dramat napisany w połowie XX w. stanowi kompendium wiedzy na temat wyzwań, przed jakimi staje wielopokoleniowa rodzina. Przemijanie i związana z nim samotność oraz postawa egoizmu pokonanego miłością i przebaczeniem stanowią główne przesłanie spektaklu.

Wzruszająca fabuła, talenty młodych artystów i nowatorskie wykonanie były dodatkowymi atutami, które sprawiły, że sztuka spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów. Przedstawienie oglądnęły licznie zgromadzone siostry z krakowskich wspólnot i wierni świeccy.

Po zakończeniu sztuki słowa wdzięczności i uznania wobec aktorów wyraziła m. gen. Olga Podsadnia. Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści