2019/05/11 Spotkanie osób konsekrowanych w Autun we Francji - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie osób konsekrowanych w Autun we Francji


W przeddzień Niedzieli Dobrego Pasterza, 11 maja 2019 r., osoby konsekrowane diecezji Autun, w obrębie której znajduje się dom zakonny sióstr sercanek w Paray-le-Monial, zgodnie z tradycją zgromadziły się na wspólnej modlitwie, formacji i rekracji. W spotkaniu, które miało miejsce w kurii biskupiej w Autun, uczestniczyło ponad 100 osób, a wśród nich siostry, bracia zakonni, dziewice konsekrowane, wdowy poświęcone Bogu, zgromadzenia czynne i kontemplacyjne, habitowe i bezhabitowe. Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego reprezentowały : s. p. Marcina Glezman, s. Feliksa Gawecka                        i s. Maria Kasprzak.

Po wspólnej « Modlitwie w ciągu dnia » ks. G. Auduc, referent do spraw życia konsekrowanego w diecezji Autun, wygłosił okolicznościową konferencję. Kolejnym punktem programu był obiad połączony z rekreacją, podczas którego każdy z instytutów mógł zaprezentować swój charyzmat i sposoby realizacji misji w trudnej dla Kościoła francuskiego rzeczywistości. Nie zabrakło również refleksji poszczególnych osób na temat rozeznawania swojej życiowej drogi. Spotkanie było także czasem wspólnego radowania się z daru powołania i różnorodności kultur, ponieważ na co dzień ze względu na duże odległości, nie jest to możliwe. We wszystkich punktach tego dnia uczestniczył pasterz miejscowej diecezji – ks. bp Benoît Rivière.

Kiedy emocje opadły, choć wesele pozostało, Ksiądz Biskup skierował do nas krótkie słowo, podkreślając, że bardzo się cieszy z naszej obecności tutaj, a także w diecezji i liczy na nas, na nasze zaangażowanie w życie Kościoła – wspomina s. Maria. Atmosferę panującą podczas tego wydarzenia, w pełni obrazują słowa papieża Franciszka, który mówił: «Tam gdzie są zakonnicy, tam też jest radość» – dodaje.  

Punktem kulminacyjnym sobotniego spotkania była Eucharystia sprawowana u siostr benedyktynek. Celebrowanie Najświętszej Ofiary miało szczególny charakter, ponieważ oprawę liturgiczną ubogaciła modlitwa wiernych w kilku językach, procesja z darami połączona z wietnamskim tańcem uwielbienia oraz afrykańska pieśń na dziękczynienie.

To radosne spotkanie osób konsekrowanych, przepełnione wdzięcznością za dar powołania do służby Bożej, zakończyło się późnym popołudniem i pozostawiło w sercach uczestników wiele pozytywnych emocji.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści