2019/05/26 Jubileusz 40-lecia profesji zakonnej sióstr sercanek w Dębowcu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Jubileusz 40-lecia profesji zakonnej sióstr sercanek w Dębowcu


W Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 26 maja 2019 r. s. ek. Dolores Dybaś, s. Teresilla Bakalarz, s. Regina Krupa i s. Weronika Stawicka dziękowały Bogu za 40 lat profesji zakonnej w Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Eucharystii sprawowanej w intencji sióstr jubilatek przewodniczył ks. Bohdan Dutko MS,  dyrektor Domu Rekolekcyjnego Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu.

Wraz z siostrami obchodzącymi zakonny jubileusz modliły się m. gen. Olga Podsadnia z siostrami z zarządu generalnego i cztery siostry z Biecza.

Podczas uroczystości celebrans życzył siostrom, aby umocnione Bożym Duchem „wiernie trwały w swoim powołaniu i świadczyły, że życie w posłuszeństwie i pokorze dla Jezusa jest naprawdę możliwe i czyni człowieka szczęśliwym”.

Po Mszy Świętej siostry udały się na wspólny obiad, po którym powróciły do Biecza. Przedłużeniem jubileuszowego spotkania była radosna rekreacja w świątecznej atmosferze, zakończona Nieszporami i nabożeństwem majowym.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści