2019/06/01 XXIII Spotkanie Młodych na Lednicy - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
XXIII Spotkanie Młodych na Lednicy


Blisko 60 tys. młodych z Polski, kilku krajów Europy, a także z Panamy uczestniczyło w XXIII Spotkaniu Młodzieży, które odbyło się 1 czerwca 2019 r. na Polach Lednickich. W tym roku myślą przewodnią sobotniego czuwania były słowa: „Wiesz, że Cię kocham”.
Wraz z młodzieżą we wspólnej modlitwie uczestniczyli biskupi, kapłani i siostry zakonne, a wśród nich s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz wraz ze wspólnotą postulatu i członkinie SRŚ z Krakowa, s. Amanda Adamczyk w grupą sercańsko-ewangelizacyjną z Częstochowy i s. Bożymira Piś z młodzieżą z Warki.

Tegoroczne spotkanie miało na celu podkreślić rolę spowiedzi i Eucharystii w życiu młodych ludzi. Okolicznościowe konferencje, wspólna modlitwa uwielbienia, a także osobna strefa spowiedzi świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu były ważnymi elementami przygotowującymi do punktu centralnego wieczoru, którym była uroczysta Msza Święta.

Oprawa tego wydarzenia, a więc tańce uwielbienia, precesja sióstr zakonnych Drogą Tysiąclecia i przejście uczestników przez Bramę – Rybę były symbolicznymi gestami wyrażającymi gotowość do podjęcia wyzwań zgodnie z duchem Chrystusowej Ewangelii.
Podczas spotkania pojawiło się wiele nawiązań do 40. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny, a także do ŚDM w Panamie. Ważnym akcentem tegorocznego czuwania na Polach Lednickich była modlitwa młodzieży w intencji kapłanów, „aby mieli współczujące serca i patrzyli na drugiego człowieka oczami Jezusa”. Zgodne z tradycją młodzi wysłuchali również przesłania skierowanego do nich przez papieża Franciszka.

Każdy z uczestników „Lednicy 2019” otrzymał „pieczęć Ducha Świętego” z hasłem spotkania oraz praktyczny przewodnik przygotowujący do Sakramentu Pokuty. Siostry sercanki wraz z młodzieżą powróciły do swojej codzienności umocnione ożywiającą siłą młodego Kościoła.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści