2019/06/15 Złoty i srebrny jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Złoty i srebrny jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie


W krakowskim kościele Sióstr Sercanek 16 czerwca 2019 r. odbyła się uroczysta ceremonia złotego jubileuszu ślubów zakonnych s. Alicji Kęsek, s. Orioli Salamon, s. Ancilli Dunikowskiej, s. Anity Rusnarczyk i s. Cecylii Bylewskiej oraz srebrnego jubileuszu s. Gabrieli Strachowskiej. W sobotnie przedpołudnie Mszy Świętej w intencji Sióstr Jubilatek przewodniczył ks. dr Mirosław Smyrak, Referent Wydziału Spraw Zakonnych, który posługiwał siostrom podczas ośmiodniowych rekolekcji poprzedzających jubileusz. Do koncelebry dołączyło dziewięciu kapłanów związanych ze Zgromadzeniem.
 
W homilii opartej o biblijną perykopę ukazującą roztropne panny oczekujące na przyjście Oblubieńca (Mt 25, 1-13) celebrans zwrócił się do Sióstr Jubilatek słowami:
Iluż ludzi skorzystało z Waszej posługi w czasie tych długich lat aktywnego życia apostolskiego? Ile dobra dałyście ludziom? Ale wierzymy, że w tym byciu z innymi szukałyście właśnie Oblubieńca (…) i dzisiaj jeszcze bardziej z Nim zjednoczone pragniecie kształtować Wasze życie w kluczu miłości oblubieńczej. Życzymy Wam, Drogie Siostry, aby nikt i nic Was w tej miłości nie zatrzymało.

Po zakończeniu homilii Siostry Jubilatki, trzymając w ręku zapalone świece, wspólnie odmówiły modlitwę jubileuszową i ponowiły swoje śluby zakonne, oddając się na nowo Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Podczas Eucharystii wszyscy zgromadzeni w świątyni w szczególny sposób polecali Miłosiernemu Bogu śp. s. Terezjanę Jantas i s. Fernandynę Wiącek, które również w tym dniu obchodziłyby swój złoty jubileusz. Przed błogosławieństwem s. Gabriela Strachowska w imieniu wszystkich Sióstr Jubilatek wyraziła wdzięczność wobec Boga za wszystkie łaski otrzymane w ciągu minionych lat życia zakonnego. Podziękowała również wszystkim, dzięki którym siostry mogły wzrastały w miłości do Serca Bożego i służbie dla dobra Kościoła Świętego.

W uroczystości uczestniczyła m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, matki prowincjalne polskich prowincji, delegacja sióstr z Ukrainy, Rzymu, USA i Jamajki oraz siostry z Rzeszowa, Kamesznicy, Włoszczowy, Zakopanego i Łodzi, siostry z krakowskich wspólnot i rodziny Sióstr Jubilatek. Po zakończeniu liturgii siostry przyjęły jubileuszowe życzenia i wraz z gośćmi udały się na świąteczny obiad.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści