2019/06/24 Pielgrzymka jubileuszowa sióstr z Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu z Boliwii do Polski i Rzymu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Pielgrzymka jubileuszowa sióstr z Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu z Boliwii do Polski i Rzymu


W dniach 24 czerwca – 3 sierpnia 2019 r., w ramach obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, siostry z wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu w Boliwii pielgrzymowały do Polski i Rzymu. W pielgrzymce wzięły udział: m. Krystyna Gosztyła, mistrzyni nowicjatu, siostry boliwijskiego pochodzenia – s. Andrea Flores Claros i s. Guadalupe Sasari Escalera oraz przełożona wiceprowincji m. Anna Kurysz.

Dziękując Bożemu Sercu za 125 lat istnienia naszego Zgromadzenia i budowania sercańskiej tradycji, siostry uczestniczyły w głównych uroczystościach  jubileuszowych w Sanktuarium św Jana Pawła II na Białych Morzach.

Uroczystości jubileuszowe stały się dla sióstr boliwijskich wyjątkową okazją, by poznały korzenie Zgromadzenia tj. miejsca szczególnie ważne dla historii naszej rodziny zakonnej: Przemyśl, Rzeszów, Korczynę i Kraków.  Na trasie pielgrzymki znalazła się również Częstochowa, Wadowice, Włocławek, Warszawa, Niepokalanów, Puck i Zakopane.

W trakcie pobytu w Polsce i w Rzymie miałyśmy okazję poznać wiele naszych sióstr, mogłyśmy odwiedzić wiele wspólnot. Jesteśmy bardzo wdzięczne za gościnność wszystkich sióstr i ofiarność wspólnot na rzecz sercańskich dzieł misyjnych w Boliwii. Dziękując całym sercem zapewniamy o naszej duchowej łączności i jedności w modlitwie.

Z modlitwą i wdzięcznością
siostry z Boliwii

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści