2019/06/29 Pielgrzymka łódzkich wspólnot SRŚ - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Pielgrzymka łódzkich wspólnot SRŚ
Od niespełna trzech lat przy Parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi istnieje wspólnota Dziecięcej Rodziny Sercańskiej prowadzona przez s. Zuzannę Citak. Z biegiem czasu inicjatywa ta została podjęta również przez rodziców członków DRS i tak powstała grupa dorosłych Sercańskiej Rodziny Świeckich.

Obie te wspólnoty z wielką radością i zapałem przygotowywały się do jubileuszu 125. rocznicy założenia Zgromadzenia. Wyrazem jedności z sercańską rodziną zakonną była pielgrzymka na centralne uroczystości jubileuszowe do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, która rozpoczęła się 29 czerwca br.

W sobotni poranek 45-osobowa grupa dzieci i dorosłych członków Sercańskiej Rodziny Świeckich oraz sympatyków, przyjaciół i członków łódzkiej scholi parafialnej udało się wraz z s. Zuzanną Citak i ks. wikariuszem Tomaszem Falakiem do Krakowa. Po przyjeździe na ul. Garncarską pielgrzymi spotkali się z Przewielebną Matką Generalną Olgą Podsadnią i złożyli jej z serca płynące życzenia z okazji zbliżających się imienin.

Kolejnym punktem na mapie tej dwudniowej pielgrzymki był pałac arcybiskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3, gdzie członkowie sercańskich wspólnot zgromadzili się na Eucharystii. Dzięki życzliwości s. Karoli Zaborskiej mogli również poznać krótką historię tego szczególnego miejsca i uczcić relikwie św. Jana Pawła II.

Następnie udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby nawiedzić sanktuarium pasyjno-maryjne z cudownym wizerunkiem Matki Bożej i Dróżki. Czas spędzony w tym miejscu był okazją zarówno do modlitwy i refleksji, jak też do integracji i wypoczynku. Tam również pielgrzymi zatrzymali się na nocleg, aby w niedzielę rano w pełni sił powrócić do Krakowa na główne uroczystości jubileuszowe.

Przed południem uczestnicy pielgrzymki zwiedzili boczne kaplice papieskiego sanktuarium, m.in. kaplicę dedykowaną Najświętszemu Serca Pana Jezusa, mieszczącą się w dolnej części świątyni. Pomodlili się także przed Najświętszym Sakramentem i uczcili relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz bł. Matki Klary Szczęsnej.

Eucharystia w Sanktuarium św. Jana Pawła II była niewątpliwie najważniejszym momentem wspomnianej pielgrzymki, pozwoliła bowiem doświadczyć duchowej wspólnoty serc, zgromadzonych wokół Najświętszego Serca Jezusowego. Homilia ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, ukazująca piękno życia w zjednoczeniu z Bogiem, modlitewna atmosfera ubogacona śpiewem sercańskiego chóru oraz urokliwe wnętrze świątyni przyozdobionej mozaikami, pobudzały do dziękczynienia Bogu za wszystkie Jego dary.

Po zakończeniu Mszy Świętej i uroczystym obiedzie pielgrzymi udali się jeszcze do łagiewnickiego centrum kultu Bożego Miłosierdzia i św. siostry Faustyny Kowalskiej, a potem wyruszyli w podróż powrotną do swoich domów, uwielbiając podczas drogi Najświętsze Serce Jezusowe śpiewem „Godzinek” i pieśni religijnych.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści