2019/06/30 Imieniny Matki Generalnej Olgi Podsadniej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Imieniny Matki Generalnej Olgi Podsadniej


Uwielbiamy Cię Jezu, żeś wspólnoty tej chciał, żeś w zakonnej profesji klucz świętości nam dał
– te słowa tradycyjnej pieśni sercańskiej autorstwa m. Henryki Panufnik w pełni oddają atmosferę, która panowała w domu generalnym w Krakowie 30 czerwca 2019 r. W niedzielny wieczór, po zakończeniu centralnych obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, siostry z krakowskich wspólnot wraz z siostrami, które przybyły na jubileusz zgromadziły się w sali kapitulnej Domu św. Józefa, aby złożyć Przewielebnej Matce Generalnej Oldze Podsadniej życzenia imieninowe.

Tegoroczne świętowanie miało szczególnie uroczysty charakter, ze względu na obecność sióstr Boliwijek, Amerykanek, Ukrainek oraz sióstr posługujących we Francji i Rzymie. Po przyjęciu życzeń i upominków Matka Generalna Olga wraz z siostrami obecnymi na spotkaniu obejrzała przedstawienie zatytułowane „Którędy do nieba?”, dedykowane jej przez wspólnoty junioratu i postulatu. Dopełnieniem imieninowego wieczoru była uroczysta kolacja ubogacona krótkim jubileuszowo-imieninowym programem przygotowanym przez s. Stellanę Gajdę oraz siostry ze wspólnoty domu generalnego.

Spotkanie zakończyło się radosną rekreacją, wspólnym śpiewem tradycyjnych pieśni sercańskich i Apelem Jasnogórskim.

Nazajutrz rano w  krakowskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa siostry modliły się w intencji m. gen. Olgi Podsadniej, dziękując Bożemu Sercu za jej życie i powołanie. Mszę Świętą z prośbą o Boże błogosławieństwo w pełnionej posłudze sprawowali: o. Paweł Dybka OFMConv, ks. rektor Józef Morawa, ks. kanclerz Andrzej Lichosyt, ks. prob. Leo F. Arnone i  ks. Aron Maghsoudi z USA.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści