2019/07/17 Pielgrzymka sióstr juniorystek do Czernej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Pielgrzymka sióstr juniorystek do Czernej


W dniu 17 lipca trzy siostry wieczystki: s. Salezja Wojdyła, s. M. Karoliana Grajper,  M. Amabilis Svystun oraz s. Faustyna M. Kruczkowski wraz z s. mistrz. Antonianą Chrząstek udały się do Czernej k. Krakowa. Wyjazd miał charakter pielgrzymkowo-rekreacyjny. Siostry nawiedziły klasztor i przyklasztorny kościół oo. karmelitów bosych, w którym czczony jest obraz Matki Bożej Szkaplerznej, a także kaplicę, gdzie spoczywają doczesne szczątki św. Rafała Kalinowskiego.

Po modlitwie przed wizerunkiem Maryi siostry udały się na pobliskie wzgórze,  aby tam – wzdłuż rozmieszczonych w lesie stacji – odprawić Drogę Krzyżową, a następnie wyruszyły na krótki wędrowny szlak przez malownicze, okoliczne pola. Długi, piękny słoneczny dzień pozwolił jeszcze, po powrocie do zabudowań klasztornych, na zwiedzenie muzeum misyjnego oraz historycznego muzeum oo. karmelitów, którym przechowywane są niezwykle cenne pamiątki z czasów, kiedy osiedlili się tu pierwsi pustelnicy.

Wieczorem o godz. 18.00 uczestniczki pielgrzymki wzięły udział w sprawowanej w kościele Eucharystii, pozostając jeszcze po jej zakończeniu na  dłuższą adorację, a około 20.00 – po  uroczystym zasłonięciu obrazu – wyruszyły w podróż powrotną do domu.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści