2019/07/26 Odpust w kolegiacie św. Anny w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Odpust w kolegiacie św. Anny w Krakowie


Sercańskie wspólnoty mieszczące się przy ul. Garncarskiej i przy pl. gen. W. Sikorskiego w Krakowie należą do Parafii św. Anny. Z tego tytułu 26 lipca 2019 r. , w liturgiczne święto św. Anny, siostry sercanki za przykładem swoich założycieli św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej udały się na Mszę Świętą odpustową o godz. 8.00.

Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Ślesik, sekretarz przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego, prowadzący obecnie doroczne rekolekcje zakonne dla sióstr. Wraz z nim koncelebrowali ks. kan. Dariusz Talik, duszpasterz akademicki i o. Rafał Antoszczuk OFMConv, kapelan sióstr sercanek.

Na początku Mszy Świętej głos zabrał ks. profesor Tadeusz Panuś, prob. kolegiaty św. Anny witając wszystkich gości i zachęcając do ufnej modlitwy za przyczyną patronki parafii.

W homilii celebrans zaznaczył, że to właśnie od św. Anny Maryja uczyła się kobiecości, macierzyństwa i wiary.  Zwracając się do sióstr i wiernych świeckich podkreślił, że warto w tej Świętej szukać inspiracji do budowania pogłębionego życia duchowego w oparciu o te trzy kierunki rozwoju osobistego.

W uroczystości uczestniczyło niemal sto sióstr sercanek, a wśród m. gen. Olga Podsadnia, siostry z zarządu generalnego, siostry w krakowskich wspólnot oraz rekolektantki. Podczas wspólnej modlitwy siostry w szczególny sposób polecały m. Annę Kurysz, przełożoną Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu w Boliwii, obecną również na Eucharystii.

fot. ks. Michał Dziedzic
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści