2019/08/02 Aby serca wasze przypominały Serce Waszego Oblubieńca – śluby wieczyste w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Aby serca wasze przypominały Serce Waszego Oblubieńca
Śluby wieczyste w Krakowie


W liturgiczne święto Matki Bożej Anielskiej, 2 sierpnia 2019 r. w kościele sióstr Sercanek w Krakowie miała miejsce uroczystość ślubów wieczystych s. Salezji – Moniki Wojdyły, s. M. Karoliany – Eweliny Grajper i s. Amabilis – Iryny Svystun. Mszy Świętej w intencji sióstr składających wieczystą profesję przewodniczył sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. Tomasz Ślesik wraz jedenastoma kapłanami.

Podczas homilii celebrans zwrócił się do sióstr wieczystek m.in. tymi słowami:

„Pan Bóg tak bardzo pragnie się z Wami zespolić, żebyście mogły powiedzieć za św. Pawłem: „Żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus” (Ga 2, 20).  Chrystus pragnie, aby wasze serca, na wzór Jego Serca, stawały się coraz bardziej wolne, otwarte, Jezusowe, kochające ”.

Po homilii i odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych siostry złożyły na ręce m. gen. Olgi Podsadniej śluby czystości ubóstwa i posłuszeństwa według Konstytucji Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego. Po odczytaniu modlitwy konsekracyjnej siostry otrzymały obrączki oraz zapalone świece na znak związania się z Chrystusem na wieki.

Przed błogosławieństwem i rozesłaniem siostry wieczystki wyraziły swoją wdzięczność, uwielbiając Boga za łaskę powołania do życia konsekrowanego, a następnie podziękowały rodzicom, rodzinie, przełożonym Zgromadzenia, siostrom mistrzyniom, a także siostrom chorym i starszym za dar modlitwy i cierpienia.  Na zakończenie podziękowała Księdzu Rekolekcjoniście i wszystkim obecnym na uroczystości kapłanom.

Po Eucharystii siostry złożyły podpisy w Księdze Ślubów i wraz z gośćmi udały się na uroczysty obiad.
W uroczystości ślubów wieczystych uczestniczyły siostry z krakowskich wspólnot, a także siostry z Rzymu, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i siostry misjonarki z Boliwii.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści