2019/08/15 Wieczór Misyjny w Kalwarii Zebrzydowskiej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wieczór Misyjny w Kalwarii Zebrzydowskiej


W ramach uroczystości odpustowych Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej 15 sierpnia 2019 r. odbył się Wieczór Misyjny. W modlitewnym spotkaniu wzięły udział m. gen. Olga Podsadnia, s. wik. Margerita Gruca, s. Prezencja Żmigrodzka; siostry juniorystki: s. Faustyna Kruczkowski i s. Miriam Prymon oraz dwie siostry postulantki.

Eucharystii o godz. 19.00 przewodniczył dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Krakowskiej ks. Tadeusz Dziedzic, a homilię wygłosił o. Sylwan Jedryka OFM posługujący obecnie w Argentynie. W liturgię słowa włączyły sie siostry zakonne: s. Faustyna Kruczkowski zaśpiewała psalm responsoryjny, a pierwsze czytanie i modlitwę wiernych czytały siostry klawerianki pochodzące z Nigerii. Po Mszy Świętej z udziałem bernardyńskich misjonarzy z Afryki i Ameryki Południowej odbył się koncert misyjny zespołu O. Roland i Przyjaciele zatytułowany „Z sercem dla misji”, którego celem było wsparcie ubogiej indiańskiej rodziny z Argentyny.
 
W programie Wieczoru Misyjnego znalazły się także świadectwa misjonarzy, spotkanie z siostrami z Nigerii, pokazy misyjne przygotowane przez dzieci, wystawa misyjna, kącik kulinarny oraz kiermasz misyjny. W organizację całości wydarzenia włączyła się bardzo czynnie s. Prezencja Żmigrodzka, a pomocą w kąciku kulinarnym służyły siostry juniorystki     i postulantki.  

Spotkanie zorganizowane przez Franciszkański Sekretariat Misyjny „Mutima” odbyło się pod duchowym patronatem św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Fot. o. Franciszek Salezy Nowak OFM
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści