2019/09/27 4. rocznica beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Bł. Klara Szczęsna pozwoliła się Bogu prowadzić
4. rocznica beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie


W ramach jubileuszowych obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego 27 września 2019 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie ks. kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Eucharystii celebrowanej w 4. rocznicę beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej.
 
Wskazując na główne rysy duchowości Błogosławionej Ksiądz Kardynał zaznaczył, że „prawdziwa uczennica i prawdziwy uczeń Jezusa powinien być człowiekiem prostego i przejrzystego serca; powinien być człowiekiem świadomym, że jego los jest w ręku Boga; powinien być człowiekiem ufającym Bogu i pozwalającym się Mu prowadzić na drogach życia (…). Takich ludzi potrzebuje Chrystus w każdym pokoleniu, w każdym środowisku, w każdej wspólnocie i rodzinie”.

Do koncelebry dołączyli: ks. kustosz Mateusz Hosaja, ks. prał. Józef Morawa, ks. Czesław Bogdał, o. Azariasz Jacek Hess OFM z Lublina, ks. Mirosław Pstrągowski, proboszcz parafii pw. św. Łukasza w Bydgoszczy i ks. dr Zbigniew Bogacz SCJ.

We wspólnej modlitwie w kościele relikwii św. Jana Pawła II uczestniczyły: m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, przełożone polskich prowincji, delegatka z Ukrainy oraz przełożone wszystkich sercańskich domów zakonnych w Polsce, siostry odpowiedzialne za formację zakonną oraz siostry z krakowskich wspólnot.

Po zakończeniu Mszy Świętej kapłani i wszyscy uczestnicy uroczystości uczcili relikwie bł. Matki Klary Szczęsnej. Siostry nawiedziły również kaplicę Najświętszego Serca Jezusowego mieszczącą się w dolnej części sanktuarium i oddały cześć założycielom Zgromadzenia śpiewając jedną z jubileuszowych pieśni.

Podczas uroczystej celebracji śpiewał sercański chór pod dyrekcją s. Ligii Bender przy akompaniamencie Łukasza Walczyka.  

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści