2019/09/27 Spotkanie sióstr przełożonych w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie sióstr przełożonych w Krakowie


W duchu dziękczynienia Bogu za 125 lat istnienia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w dniach 27 – 29 września 2019 r. w Krakowie odbyło się spotkanie sióstr przełożonych sercańskich wspólnot należących do polskich prowincji.
 
Wzięły w nim udział: m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, przełożone polskich prowincji: m. Auxilia Felisiak z Rzeszowa i m. Marianna Łacina z Częstochowy wraz z zarządami prowincjalnymi, 40 sióstr przełożonych lokalnych, s. delegatka z Ukrainy oraz siostry mistrzynie.

Zjazd rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą sprawowaną przez ks. kard. Stanisława Dziwisza w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II w 4. rocznicę beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej.

W sobotni poranek siostry zgromadziły się w kaplicy Domu Rekolekcyjnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara na wspólnotowej modlitwie i Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Paweł Teperski, OFMCap z Rzymu, dyrektor Biura Komunikacji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Przed południem w sali kapitulnej domu generalnego siostry wysłuchały konferencji o. Pawła zatytułowanej: „Internet w życiu osoby konsekrowanej. Zagrożenia i możliwości”. W programie sesji przewidziano również spotkania z Siostrą Sekretarką, Siostrą Ekonomką i Matkami Prowincjalnymi.

Dopełnieniem dorocznego zjazdu była wieczorna konferencja o. Pawła Teperskiego na temat: " Religijność naturalna, a wiara chrześcijańska" oraz spotkanie z m. gen. Olgą Podsadnią.

Ze względu na obchodzony w niedzielę 29 września jubileusz 100-lecia pobytu sióstr sercanek w  Bieczu spotkanie zakończyło się późnym wieczorem w sobotę.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści