2019/09/29 Jubileusz 100-lecia pobytu sióstr sercanek w Bieczu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Jubileusz 100-lecia pobytu sióstr sercanek w Bieczu


„Dziękujemy siostrom sercankom za serdeczną bliskość, za tę wrażliwość na drugiego człowieka, za to zanurzenie w Bożym Słowie, z którego siostry czerpały i wciąż czerpią natchnienie, dziękujemy za miłość do dzieci i za służbę rodzinie” – powiedział w homilii ks. bp Jan Wątroba podczas jubileuszu 100-lecia pobytu sióstr sercanek w Bieczu, który odbył się 29 września 2019 r. W Kolegiacie Bożego Ciała wraz z ordynariuszem diecezji rzeszowskiej Mszę Świętą sprawowali ks. prob. Janusz Kurasz, ks. dziekan Czesław Stanaszek, o. gwardian Tomasz Kupczakiewicz OFM i ks. kan. Zbigniew Ryznar.

W uroczystości uczestniczyły: m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, m. prow. Auxilia Felisiak, m. prow. Marianna Łacina, zaproszone siostry, które na przestrzeni lat posługiwały w Bieczu, oraz siostry z domowej wspólnoty. Wraz z nimi jubileuszową radość dzielił również Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Nosal, sekretarz Gminy Biecz Jan Szkaradek, oraz dyrektorzy placówek oświatowych, szkół i przedszkoli, w których obecnie posługują siostry sercanki. Do wspólnej modlitwy dołączyli także dobroczyńcy i ofiarodawcy sercańskiej wspólnoty w Bieczu oraz parafianie.

Eucharystię poprzedziła prelekcja s. p. Jadwigi Kupczewskiej obrazująca 100-letnią historię pobytu, posługi i świadectwa sióstr sercanek wobec dzieci, młodzieży i bieckiej parafii. Na zakończenie Mszy Świętej słowa wdzięczności wobec uczestników Liturgii wyraziła s. p. Stella Pastuszka. Dopełnieniem jubileuszowego świętowania było wspólne spotkanie przy stole. Wszyscy goście otrzymali jubileuszową publikację ukazującą pokrótce dzieje sercańskiej wspólnoty na ziemi bieckiej.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści