2019/10/20 Dzień skupienia Sercańskiej Rodziny Świeckich - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Dzień skupienia Sercańskiej Rodziny Świeckich


20 października 2019 r. przy klasztorze sióstr sercanek w Krakowie odbył się dzień skupienia dla Młodzieży Rodziny Sercańskiej, w którym wzięło udział 14 osób ze wspólnoty krakowskiej i częstochowskiej wraz ze swymi animatorkami s. Amandą Adamczyk i s. Salezją Wojdyłą.

Pierwszym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana w naszym kościele przy ul. Gancarskiej, podczas której młodzież włączyła się w liturgię. Jak podkreślili sami uczestnicy, ubogacającym elementem była dla nich obecność na Mszy Świętej ks. Aleksego z Kazachstanu głoszącego w tym dniu Słowo Boże, ponieważ w czasie trwania Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego mogli dowiedzieć się o realiach pracy duszpasterskiej w tamtym państwie.

Następnie uczestnicy udali się do kaplicy domu rekolekcyjnego, gdzie wysłuchali konferencji o uzdrawiającej miłości Najświętszego Serca Jezusa. Bezpośrednio po tym, s. as. Wiktoria Bogusz dokonała uroczystego wprowadzenia 6 osób Młodzieży Rodziny Sercańskiej z Częstochowy do kolejnych etapów formacji. Na zakończenie obrzędu wszyscy uczestnicy odczytali akt oddania się Jezusowemu Sercu.

W południe miał miejsce wspólny obiad połączony z rekreacją w refektarzu domu rekolekcyjnego, podczas którego młodzi z Częstochowy i Krakowa mieli możliwość wzajemnego zapoznania się i rozmowy. Prawdziwą słodką niespodzianką był deser – jedna z krakowskich członkiń Sercańskiej Rodziny Świeckich upiekła specjalnie na ten dzień dwa ciasta oraz czekoladowe muffinki w kształcie serc.

Po obiedzie wszyscy wysłuchali świadectwa Klaudii – studentki IV roku teologii, która opowiedziała o swoim spotkaniu z Bogiem żywym, które przemieniło całe jej życie. I choć jako nastolatka przebywała w specjalnym ośrodku wychowawczym dla dziewcząt, Pan uleczył zranienia jej serca, dzięki czemu dziś może świadczyć o ogromnej Jego miłości.

Spotkanie zakończyło się panelem dyskusyjnym, podczas którego każdy mógł zabrać głos, a po nim wszyscy chętni udali się na spacer po Krakowskim Rynku.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści