2019/11/08 Rekolekcje dla rodzin w Zembrzycach - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Rekolekcje dla rodzin w Zembrzycach


W Zembrzycach – niewielkiej miejscowości na trasie Kraków – Wadowice, położonej w Beskidzie Makowskim znajduje się Ośrodek Wypoczynkowo-Rekolekcyjny „Totus Tuus”. W dniach od 8 do 11 listopada 2019 r. to miejsce stało się dla wspólnoty „Rodzinnie na Salwatorze”, istniejącej przy krakowskim kościele św. Jana Chrzciciela na Zwierzyńcu, „oazą” rekolekcyjną.

Podczas weekendowego spotkania, które odbyło się pod hasłem zaczerpniętym z Psalmu 139 „Przenikasz i znasz mnie Panie” duchową opiekę nad uczestnikami objęli ks. Andrzej Wasilewski-Kruk, s. Alicja Cierpisz – serafitka oraz s. Benedykta Sadzik – sercanka, wraz z małżeństwem: Magdaleną i Filipem Banaś. Rekolekcyjną grupę stanowiły 24 rodziny, które z entuzjazmem zaangażowały się w program spotkania obejmujący m.in. konferencje na temat miłości Boga oraz warsztaty na temat akceptacji siebie.

W niedzielę pomimo niezbyt sprzyjającej pogody wszystkie rodziny wzięły udział w grze terenowej, a wieczorem włączyły się w uwielbienie Boga przez taniec i śpiew, które poprowadził znany w krakowskim środowisku ksiądz wodzirej – Bogusław Seweryn.

W ramach spotkania uczestnicy rekolekcji codziennie spotykali się na Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu, ubogaconej dźwiękiem gitary, pianina, fletu, skrzypiec i wiolonczeli. Był również czas na wspólne rozmowy, gry, zabawy, czy też wieczorne seanse filmowe.

Ostatnim punktem rekolekcji była Eucharystia w intencji Ojczyzny i rodzinne śpiewanie pieśni patriotycznych, które zaplanowano na Święto Niepodległości – 11 listopada 2019 r.

Podsumowując, warto zaznaczyć że wszyscy, którzy brali udział w rekolekcjach, czy to w charakterze  ewangelicznej „Marii”, czy „Marty”, doświadczyli, że „jeden duch i jedno ciało ożywiało wszystkich wierzących” (Dz 4,32).

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści