2019/11/08 Warsztaty na temat akceptacji siebie w krakowskiej bursie sióstr sercanek - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Warsztaty na temat akceptacji siebie w krakowskiej bursie sióstr sercanek


W dniach od 8-10 listopada 2019 r. W Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie  odbyły się warsztaty na temat akceptacji siebie, które poprowadziła Małgorzata Mazur.
 
W spotkaniu wzięło udział 5 dziewcząt, 6 sióstr postulantek z różnych zgromadzeń zakonnych i 2 siostry. Podejmowane tematy i proponowane ćwiczenia pomogły uczestniczkom w lepszym zrozumieniu i zaakceptowaniu siebie wraz ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Podczas tych dni duchową posługę pełnił o. Przemysław Michowicz OFMConv.

Poniżej zamieszczamy świadectwa uczestniczek warsztatów.

Był to dla mnie bardzo ważny i owocny czas; szansa, by spojrzeć na swoje życie z zupełnie innej  perspektywy. Miałam możliwość zdobycia cennej wiedzy na swój temat, która pomoże mi w przyjmowaniu i akceptacji siebie samej, a także w nawiązywaniu głębszych relacji z innymi. Jestem bardzo wdzięczna za ten czas i cieszę się, że praca warsztatowa była połączona z modlitwą i czasem na osobistą refleksję.

Warsztaty, o tematyce akceptacji siebie były dla mnie przełomowe. Postanowiłam więc  podzielić się moimi odkryciami:
Od dzieciństwa choruję na chorobę układu nerwowego i mam słabe mięśnie, dlatego muszę dużo ćwiczyć, aby utrzymać formę. Było to dla mnie trudne, ponieważ nie akceptowałam siebie z tą chorobą a nie ćwicząc, niszczyłam siebie. Natomiast na warsztatach dowiedziałam się, że może być ona dla mnie okazją do rozwoju, ponieważ każda trudność ma dwa kierunki: wzrastania lub degradacji. Postanowiłam więc obrać tę pierwszą drogę rozwoju czyli gimnastykę i pracę nad sobą. Staje się to możliwe szczególnie dzięki doświadczeniu akceptacji podczas warsztatów od Jezusa w innych osobach – uczestnikach i prowadzących. Jestem wdzięczna Bogu za ich bezinteresowną miłość jaką mnie darzą.                             
  Jola

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści