2019/11/16 Bal Wszystkich Świętych w Częstochowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Bal Wszystkich Świętych w Częstochowie


16 listopada w Parafii pw. św. Antoniego w Częstochowie odbył się Bal Wszystkich Świętych. Spotkanie dla Dzieci Rodziny Sercańskiej animowali członkowie grupy sercańsko-ewangelizacyjnej.

W czasie balu każdy z uczestników prezentował swój strój oraz sylwetkę Patrona, uzasadniając motywy wyboru konkretnego Świętego. Dzieci wylosowały książeczki przedstawiające rożnych Świętych i zobowiązały się przez najbliższy rok poznawać duchowość wybranych Patronów, aby na kolejnym balu podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Spotkanie było też okazją do refleksji na temat dążenia do świętości we współczesnym świecie. Tego dnia nie zabrakło również konkursów, tańców i wielu innych atrakcji.

W ramach tego wydarzenia odbyło się spotkanie formacyjne dla rodziców, które poprowadził ks. Jacek Drozdek, wikariusz częstochowskiej parafii, a zarazem duchowy opiekun sercańskich wspólnot dzieci i młodzieży. Konferencja zatytułowana „Rodzina Bogiem silna”, którą wygłosił ks. Jacek cieszyła się dużym zainteresowaniem słuchaczy.

Nad całością wydarzenia czuwały s. Bonfilia Kaźmierczak  i s. Amanda Adamczyk.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści