2019/11/16 Spotkanie Stowarzyszenia „Promienie Miłości Miłosiernej” Easton, PA w USA - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie Stowarzyszenia Promienie Miłości Miłosiernej Easton, PA w USA


W sobotę, 16 listopada, 2019 r. w Easton w Pennsylvanii odbyło się spotkanie świeckiego stowarzyszenia „Promienie Miłości Miłosiernej” powstałego w ramach działalności apostolskiej  sióstr sercanek posługujących w USA. Wraz z członkiniami wspólnoty w spotkaniu uczestniczyły s. as. Ryszarda Wittbrodt i s. Monica Marie Scodari z Middletown, PA.
 
Po Mszy Świętej, różańcu i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Joanny de Chantal, członkinie stowarzyszenia spotkały się wraz z siostrami na wspólnym poczęstunku. Czas spędzony przy stole był okazją do wspomnień. Siostry podzieliły się przeżyciami z obchodów jubileuszu 125. rocznicy założenia Zgromadzenia odbywających się w czerwcu w Krakowie, oraz wrażeniami z pielgrzymki śladami Założycieli św. Józefa Sebastiana i bł. Matki Klary Szczęsnej. Jednym z wątków opowieści była również historia powstania Sercańskiej Rodziny Świeckich – wspólnoty podobnej w swych założeniach do stowarzyszenia „Promienie Miłości Miłosiernej”.

Rozmawiałyśmy o życiu wiary i roli modlitwy w obecnych, tak niełatwych czasach oraz o naszej trosce o powołania i o wielu intencjach, które nosimy w naszych sercach – wspomina s. as. Ryszarda. Staramy się utrzymywać stały kontakt z naszą grupą i kilka razy w roku spotykamy się z nimi osobiście. Łączy nas wspólna modlitwa i szczególne nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego – dodaje animatorka stowarzyszenia.copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści