2019/12/07 Uroczystości zakonne sióstr sercanek w Boliwii - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Uroczystości zakonne sióstr sercanek w Boliwii


W dniach 29 listopada – 7 grudnia 2019 r. w Cochabamba w Boliwii 20 sióstr z Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu uczestniczyło w dorocznych rekolekcjach zakonnych, które poprowadził o. Pablo Rosario Dominguez, OFM Conv., meksykańczyk pracujący w Kolumbii.
 
Zgodnie z tradycją, w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, 7 grudnia 2019 r., podczas Eucharystii na zakończenie rekolekcji odbył się obrzęd ponowienia profesji czasowej. Śluby zakonne na kolejny rok ponowiły 3 siostry juniorystki: s. María Catalina, Tania Alcocer Ortiz, Maria Rafaela, Gladys Partes Amachuy i s. Mariana de Jesús, Norma Dias Encinas.


Tego dnia na ręce m. wiceprow. Anny Kurysz  pierwszą profesję złożyła s. María Judith García Montero.


Nazajutrz, 8 grudnia 2019 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, śluby wieczyste złożyła s. Maria Gabriela Ribera Velasquez. Celebracje liturgiczne ubogacił piękny śpiew, procesja z darami i okolicznościowe dekoracje nawiązujące do 125. rocznicy założenia Zgromadzenia. Podczas wspólnej modlitwy na ołtarzu złożono relikwie Założycieli św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej.
 
W uroczystościach uczestniczyły siostry sercanki z boliwijskich placówek. Po zakończeniu Mszy Świętej siostry wraz z gośćmi spotkały się przy świątecznym stole.  

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści