2019/12/16 Odznaka honorowa Za zasługi dla ochrony zdrowia dla s. Haliny Satowskiej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Odznaka honorowa Za zasługi dla ochrony zdrowia dla s. Haliny Satowskiej


W siedzibie Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15 w Warszawie 16 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie odznak honorowych dla uczestników akcji ratunkowej, która miała miejsce 22 sierpnia w Tatrach. Wówczas poszkodowanym w wyniku uderzenia pioruna turystom przyszło z pomocą blisko trzysta osób. Wśród uhonorowanych znalazła się sercanka – s. Halina Satowska, pielęgniarka posługująca w Szpitalu Powiatowym im. dr. T. Chałubińskiego w Zakopanem.

W tych dramatycznych chwilach o życie uwięzionych w okolicy Giewontu i Czerwonych Wierchów wczasowiczów walczyli m.in.: pracownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, a także służba medyczna z zakopiańskich i krakowskich szpitali, policjanci, strażacy i wolontariusze.

Podczas poniedziałkowego spotkania w Sali Kolumnowej budynku Ministerstwa Zdrowia do zgromadzonych lekarzy, pielęgniarek i przedstawicieli służb mundurowych ze słowami podziękowań zwrócił się minister Łukasz Szumowski.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści