2019/12/29 Rekolekcje sylwestrowe w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Rekolekcje sylwestrowe w Krakowie


W dniach od 29 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r. odbyły się w Krakowie rekolekcje sylwestrowe dla dziewcząt. Prowadził je ks. Marcin Kołodziej z Wrocławia przy współudziale s. Liliany Mozdyniewicz oraz s. przeł. Laury Stasiv, s. Franciszki Mielnickiej, s. Marii Kani, s. Benedykty Sadzik, s. Amandy Adamczyk i s. Salezji Wojdyły. W przygotowanie i poprowadzenie wieczoru sylwestrowego zaangażowały się również siostry juniorystki: s. Miriam Prymon, s. Felicja Batko, s. Gemma Zajdel i s. M. Rita Szlachta. W rekolekcjach uczestniczyło 16 dziewcząt z Polski i Ukrainy oraz 2 siostry postulantki. Temat rekolekcji brzmiał: Zacznij od nowa.

 
Poniżej zamieszczamy wspomnienie z tego wydarzenia.

„Tematy podejmowane podczas naszych rekolekcji dotyczyły przede wszystkim wspólnoty, a także postawy dziękczynienia, przeproszenia i prośby.

Już na początku spotkania dziękowałyśmy Bogu za wszystkie łaski, jakich udzielił nam w minionym roku, przepraszałyśmy za wszystkie grzechy, błędy i zaniedbania, a następnie prosiłyśmy o Boże błogosławieństwo na kolejny rok.

W trakcie rekolekcji medytowałyśmy Ewangelię o dziesięciu trędowatych, (Łk 17, 11-19), a w nawiązaniu do rozważanego Słowa Bożego uczestniczki rekolekcji przedstawiły niezwykle ciekawą bibliodramę.

Eucharystia, adoracja, konferencje oraz inne punkty programu przygotowały nas do dobrego rozpoczęcia Nowego Roku. Za oknem strzelały fajerwerki, a my cieszyłyśmy się, że możemy ten nowy czas rozpocząć z Jezusem w Sakramencie Eucharystii. Po Mszy Świętej tradycyjnie złożyłyśmy sobie życzenia.

Na zakończenie naszych rekolekcji dziewczęta podzieliły się świadectwami, w których bardzo mocno wybrzmiało poczucie prawdziwej wspólnoty. Miłość, życzliwość, zrozumienie, przyjęcie drugiej osoby, taką jaką jest – to właśnie to, co łączy ludzi i czyni ich szczęśliwymi. Nie tyle ważne jest to, co się ma, ale to kim się jest!”

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści