2020/01/13 Kolędowanie w domu prowincjalnym w Groslay - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Kolędowanie w domu prowincjalnym w Groslay


13 stycznia 2020 r. w domu prowincjalnym w Groslay pod Paryżem odbyło się poświąteczne spotkanie sióstr z pięciu sercańskich wspólnot posługujących na terenie Francji. Poniżej zamieszczamy wspomnienie z tego wydarzenia.
 
« O jak dobrze i miło », gdy... siostry spędzają czas razem – tak mogłyśmy powiedzieć my – siostry sercanki z francuskiej prowincji św. Małgorzaty Marii – po dniu wspólnej radości, który przypadł na 13 stycznia 2020 r. Na co dzień oddzielone jesteśmy zarówno obowiazkami jak też kilometrami, dlatego takie siostrzane spotkania są dla nas bardzo cenne. A poświąteczny czas wyjatkowo temu sprzyja, bo choć w liturgii przeżywamy już okres zwykły, to jednak nasze serca  trwają jeszcze w tajemnicy Bożego Narodzenia.

12 stycznia jako pierwsze na miejsce naszego spotkania dotarły siostry z oddalonego ok. 400 km Paray-le-Monial. O świcie dnia następnego próg domu przekroczyły siostry z Neuf-Marché (region Normandia), a jako ostatnie przybyły siostry z Paryża i Issy-les-Moulineaux. Nawet strajki, paraliżujące od ponad miesiąca stolicę Francji i jej okolice, nie były dla nich przeszkodą.

Nasze świętowanie rozpoczęłyśmy uściskami, wymianą pozdrowień i najnowszych wiadomości z placówek, by potem zasiąść do wspólnego stołu. I tutaj mogłyśmy podzielić się tym, co u każdej słychać… podziękować za siostrzaną modlitwę, poprosić o szturm do nieba w tej czy innej intencji, a także... rozbawić dowcipami. Nie zabrakło także czasu na kolędowanie – śpiewniki poszły w ruch i każda z nas zaśpiewała Nowonarodzonemu Dzieciątku.

Było nam razem tak dobrze, że nie spostrzegłyśmy mijajacego czasu. Aż nadszedł moment rozstania i powoli cichł radosny gwar w domu prowincjalnym. Na miejscu pozostały tylko siostry z wspólnoty domowej i z Paray-le-Monial, które nazajutrz udały się w drogę powrotną.

Dziękujemy dobremu Bogu, że dane nam było się spotkać. Takie momenty umacniają wzajemne więzi; są chwilami odpoczynku i pozwalają z nowym zapałem wrócić do codziennych obowiązków. « O jak dobrze i miło » mieć siostry!

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści