2020/01/18 Wigilia uroczystości św. Józefa Sebastiana Pelczara w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wigilia uroczystości św. Józefa Sebastiana Pelczara w Krakowie


„Jego serce było rozpalone miłością do Boga i do ludzi” –  tak o św. Józefie Sebastianie Pelczarze mówił ks. dr Andrzej Tarasiuk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, podczas Mszy Świętej sprawowanej w wigilię liturgicznej uroczystości Założyciela Zgromadzenia Sióstr Sercanek, 18 stycznia 2020 r. o godz. 18.30 w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie.

Do koncelebry dołączyli ks. prof. dr hab. Łukasz Kamykowski, ks. prał. Józef Morawa i o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv.

W homilii celebrans nawiązał do słów Świętego zapisanych w Życiu duchownym czyli doskonałości chrześcijańskiej mówiących o nieskończonej miłości Boga do człowieka. Podkreślił, że „Bóg powołał nas do życia, bo nas kocha, bo nas chce, bo nas potrzebuje”.
Zwracając się do sióstr sercanek Ksiądz Rektor zachęcał do codziennego dawania świadectwa o wzajemnej miłości na wzór św. Józefa Sebastiana Pelczara.

W uroczystości wzięły udział m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, siostry z krakowskich wspólnot, członkowie rodziny św. J.S. Pelczara oraz czciciele Świętego. Do wspólnej modlitwy dołączyli również reprezentanci krakowskiej Korporacji Akademickiej Akropolia Cracoviensis, której patronuje Biskup Pelczar i członkowie Instytutu Religijno-Patriotycznego św. J.S. Pelczara „Iskra Bożego Serca i Maryi”.

Podczas wieczornej Eucharystii posługę muzyczną podjął sercański chór pod dyrekcją s. przeł. Ligii Bender. Po błogosławieństwie wszyscy zgromadzeni w świątyni wierni uczcili relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści